Kategoriler
Sevgi Duaları

Sevgi Duası

Sevgi Duası

Sevgi Duası
Sevgi Duası

Dualar, insanların af ve dileklerini belirttikleri, yaratıcıya övgü ve sevgi sözcükleri bulunduran yakarışlardır. Sevgi duası ile aşık etmek ise yine benzer şekilde, Allah’a uzanan sevgi sözlerimiz ile isteklerimizi belirttiğimiz dualardır. Peki, Sevgi duası kaç günde tutar? Kendini sevdirme duası var mıdır? Etkili sevgi duaları okumak mümkün müdür? Sevgi duası yapan hocalar nelerdir? Merak edilen tüm sorularınız ve yanıtları için yazımızı okumaya devam ediniz. İşte, Sevgi duası ve hakkındaki tüm detaylar.

Sevgi Duası ile Aşık Etmek

Pek çok çeşidi olan duaların, kendine hayırlı bir eş bulmak için de yapıldığı bir gerçektir. Sevgi duası, kişinin gönlünde olan belirli bir kısmetin aşkına karşılık vermesi ya da kısmetinin açılarak, kendisi için hayırlı bir eş bulma amacıyla yapılabilir.

Sevgi duası ile aşık etmek, diğer her duada olduğu gibi Allah’a inançlı ve güvenli şekilde yapılır. Pek çok farklı Sevgi duası olduğu gibi pek çok farklı da uygulama şekli vardır. Sevgi duası için öncelikle kişinin bir hazırlık yapması gerekir.

Duayı edecek kişi güzelce yıkanır, abdestini alır ve öncelikle iki rekat şükür namazı kılar. Kıldığı namazın ardından dua etmek için kıbleye doğru yönelerek oturur.

Sonra, etmek istediği duaya başlar. Sevgi duasının pek çok farklı çeşidi vardır. Tüm bu dualar, insanın Allah’a karşı yalvarması ile kabul görebilir. İnancın ve güvenin yer aldığı dualar, çabuk tesir ederler.

Sevgi Duası Kaç Günde Tutar?

Sevgi duasını edecek kişi, biraz önce belirtilen şartları öncelikle yerine getirmelidir. Sevgi duası, yapılması dört gün süren bir duadır. Dört gün boyunca devam edilecek olan dua, hep aynı zaman diliminde yapılır ve aynı ön hazırlığı yapmak gerekir. Sevgi duası kaç günde tutar sorusu da yine, bu yapılan duanın doğru uygulanmasına bağlıdır.

İnanç ile yapılan duaların tesiri, diğerlerine göre daha çabuk etki eder. Duamızın yapılması için gereken tüm şartlar, yine Allah’ın katında kabul görmesi için de gereklidir. Aslında bir duanın edilmesi için gerekli olan belirli bir zaman dilimi yoktur.

Ancak İslam inancına göre kutsal kabul edilen cuma günü, dualar için daha hayırlı bir gün olarak görülür. Ayrıca kandil günleri, miraç gecesi, bayram arifesi gibi günler de buna örnek gösterilebilir.

Duanın edilme zamanı olmasa da günün belirli saatleri Allah katında daha kıymetlidirler. Gece herkes uyurken dua etmek, Allah katında çok değerlidir ve bu yüzden kuşluk vakti, yani sabah namazından önceki vakit, edilen dualar daha hayırlıdır denir.

Kendini Sevdirme Duası

Sevgi duası, salı sabahı başlayan ve cuma sabahı son bulan 4 günlük bir duadır. Bu dua süresince kişi, belirtilen tüm şartları her defasında yerine getirmelidir.

Akşam uyuduktan sonra, seher vakti sabah namazından önce uyanan kişi, belirtildiği şartları yerine getirir. Şükür namazından sonra kıbleye doğru diz çöken kişi, duasını etmeye başlar. Kendini sevdirme duası, inanarak ve içtenlik ile yapılan dualardır. Bunu bilmeniz, dualarınızın kabulü için önemlidir.

Duaya başlarken besmele çekilmeli ve öncelikli olarak Allah’ı teşbih etmeliyiz. Yani, teşbihi elimize alıp Allah’ın isimlerini zikretmeliyiz. Bu sırada içimizden, Allah’tan istediğimiz dileğimiz gönülden ve hissederek geçirmeliyiz. Allah’ın isimlerini anarken, içimizden dileğimizi tutmalıyız.

Etkili Sevgi Duaları

Allah’a edilecek olan dua, ancak Allah tarafından kabul görür. Bu anlamda Sevgi duası eden kişi, Allah’ın kabul edeceğini bilerek ve inanarak dua eder. Etkili sevgi duaları ve inan, ancak bu şekilde dualarınız kabul olur.

Biraz önce bahsettiğimiz gibi yapılan Sevgi duası, dört gün üst üste aynı şekilde uygulanır. Dört gün boyunca aynı şekilde okunan dualar, Allah katında ancak kişinin inancı vesilesi ile kabul görür. Bu anlamda kişi, Allah’a olan inancına ve duanın kabulüne olan güvenine, dua bittikten sonra da devam etmelidir. Etkili Denenmiş Sevgi Kazanma Duası başlıklı videomuzu incelemek için tıklayınız.

Bahsedildiği şekilde uygulanan duamızı, cuma sabahına kadar devam ettirdik. Cuma sabahı da aynı şekilde kalkıp, hazırlığımızı yaparak duamızı ettik. Sevgi duası, inançla yapılan bir duadır. Ancak onu gönülden arzulayan kişi ona vakıf olabilir.

Bunun için yine aynı inanç ile arzulamamız ve inanmamız gerekir. Allah’tan istediğimiz bu sevgi, Allah’a karşı olan sevgimiz ile birlikte karşılık görebilir.

Sevgi Duası Yapan Hocalar

Sevgi duası yapan pek çok kişi, dualarının kısa sürede kabul olduğundan bahsederler. Allah, hiçbir zaman ondan gönülden isteyen kulunu geri çevirmez. Duası kabul olan kişiler, onu ne kadar arzuladıklarını ve ne büyük bir inanç ile yalvarıp, kabul olması için beklediklerinden bahsederler.

Bu şekilde sizin de duanız, ancak gönülden inanarak kabul görebilir. Duanın doğru edilmesi ve inançla yapılması, Allah katında kabul görmesi için gerekli etkenler arasındadır. Bu yüzden, Sevgi duası yapan hocalar vardır.

Bu hocalar, sizin için Allah’a yalvarır, sizin hayırlı bir kısmet bulabilmeniz için dua ederler. Yıllarca Allah’a dua etmiş lakin bir sonuca varamamış kişiler, bu hocalar sayesinde dualarının kabul olduğu ve aradıkları kısmetleri bulduklarından bahsederler.