Kategoriler
Büyüler Dualar

Dualarla ve Büyülerle Aranız Nasıl?

Dualarla ve Büyülerle Aranız Nasıl?

Dualarla ve Büyülerle Aranız Nasıl? hayatın birer gerçekleridir. İnsanlar ellerinde olmayan şeylerin gerçekleşmesini istediklerinde kimi zaman dualara kimi zaman da büyülere yönelirler. Bu durum kesinlikle bir tercih işidir. Ancak insanoğlu inançları olmadan yaşamayı genellikle reddeder. Belirtilen nedenle de dualar ve büyüler insanların hayatlarının birer vazgeçilmezidir.

Büyülerin ve duaların arasında büyük bir fark bulunur. Dua ederken insanlar el açarak istedikleri şeylerin gerçekleşmesini Allah’tan dilerler. Ancak büyülerde durum biraz daha farklıdır. Büyülerin gerçekleştirilmesi esnasında ruhani varlıklar kullanılır.

Büyüler; ak büyü ve kara büyü olarak iki farklı kategori içerisinde yer alır. Tüm bu büyülerin yapılması esnasında ruhani varlıklar kullanıldığı için tehlikeli durumlar meydana gelebilmektedir. Bu konuda bilinmesi gereken en önemli durum ise dualardan tamamı ile farklı uygulamalar olduğu konusudur.

Dualar konusunda kimin duasının ne zaman gerçek olacağı bilinmemektedir. Bunu tek bilen Allah’tır. Büyülerde kullanılan ruhani varlıklar nedeni ile eğer büyüler profesyonel şekilde gerçekleştirilir ise tutma ihtimali daha yüksek görünmektedir. Bu nedenle de insanlar dua ile büyü arasındaki fark konusuna dikkat ederek büyüleri tercih edebilmektedir.

Şifa İçin Okunacak Dualar Hangileridir?

Şifa için hangi dua okunmalı konusunu merak ediyorsanız eğer bunun için İslam dininin kutsal kitabı olan Kur’an içerisinde yer alan sure ve ayetleri okuyabilirsiniz. İslam dininin kitabı olan Kur’an – ı Kerim kitabı içerisinde her konuda olduğu gibi şifa ve hastalıklar için de belirli dualar bulunur.

Sizler de eğer çeşitli hastalıklarınız için şifa bulmak istiyorsanız eğer bu kapsamda kesinlikle Kur’an içerisinde yer alan ayetleri, sureleri ve duaları okuyabilirsiniz. Bu duaların daha etkili olmasını sağlamak adına özellikle de namazların ardından edilmesi gerekir. Böylelikle de sizler duaların daha tesirli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Duaların daha tesirli hale gelmesini istiyorsanız eğer gerçekten de kalpten dua etmeniz gerekecektir. Özellikle de inanarak dualarınızı gerçekleştirmeniz, duaların daha hızlı etki etmesini sağlayacaktır.

Evlenmek İçin Okunacak Dualar Hangileridir?

Bazı kişiler evlenmeyi çok isteseler bile bu durum bir türlü nasip olmayabilir. Ancak evlenmek için dua okuyan kişiler, evliliklerinin de dualar eşliğinde olmasını isteyebilirler. Bunu sağlamak adına da evlenmek için okunacak dualar arasından araştırma yapabilirler.

Sizler de evlenmeyi çok istiyorsanız ve ancak bir türlü nasip olmuyorsa bunun için çeşitli duaları okumayı tercih edebilirsiniz. Evlilik adına özellikle de Şahmeran duası sık bir biçimde okunur. Bu duanın düzenli bir biçimde okunması ve uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekir. Böylelikle insanlar Allah’ın da izni ile birlikte dualarının ardından evlenmeyi başarabilirler.

Evlenmek isteyen kişiler Şahmeran duası yanı sıra farklı sureleri de okuyabilirler. Bunun için Bakara, Nisa ve özellikle de Taha suresi gibi sureler sık bir biçimde okunmaktadır. Sizler de bu sureleri okumayı tercih edebilirsiniz.

Nazardan Korunmak İçin Hangi Duaları Okumalısınız?

Nazar için okunacak dualar da insanların sık bir biçimde araştırdıkları konular arasında yer alır. Yeryüzünde nazar gerçekten de vardır. Bu durum hem Kur’an içerisinde belirtilmiş hem de bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Nazarın etkilerinden korunmak istiyorsanız sizler de nazar için etkili olan sure, dua ve ayetleri okuyabilirsiniz. Bunun için Kur’an içerisinde de pek çok ayet yer almaktadır. Nazardan korunmak ve etkilerini gidermek adına özellikle de Felak, Nas ve Ayetel Kürsi gibi surelerin sık bir biçimde okunmasında fayda bulunur. En azından günde 2 kez bu sureler okunduğu zaman Allah’ın izniyle insanlar nazarın etkilerinden korunabilirler.

Büyü Nedir ve Büyülerle Aranız Nasıldır?, Dualarla ve Büyülerle Aranız Nasıl?

Büyü nedir gibi soruların yanıtını merak ediyor olabilirsiniz. Bu uygulamaların kökenleri çok eskiye dayanmakta ve yapılışları esnasında doğaüstü güçler kullanılmaktadır. Büyülerin İslam dini içerisinde yasaklandığı ve günah olduğu da Kur’an içerisinde net bir biçimde belirtilmektedir.

Pek çok farklı çeşitte bulunan büyüler, isteklerini kendi çabaları ile gerçekleştiremeyen insanlar tarafından günümüzde hala sık bir biçimde tercih edilmektedir. Ak büyüler ve kara büyüler olarak hem iyi niyetle hem de kötü niyetle yapılan büyüler bulunmaktadır.

Yapılan büyüler ister basit ister çok güçlü olsun kesinlikle bilen kimseler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Özellikle de kara büyüler konusunda bu duruma çok daha fazla dikkat edilmelidir.

Ayırma Büyüsü yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir