Kategoriler
Bağlama Duaları

Dil Bağlama Duası

Dil Bağlama Duası

Dil bağlama duası birçok dua arasından en çok talep gören ve etkili olan dua türüdür. Dil bağlama duası kişilerin sevmedikleri hatta manevi zarar gördükleri kişilerin ağzını bağlamak için uyguladıkları dua ritüelidir. Çoğu kişi bu duayı kayınvalidelerinin ve görümcelerinin dillerinin bağlanması için uyguluyor. Dil bağlama duası geçmiş dönemlerden bu yana en fazla uygulanan dualardandır.

Dil bağlama duası yapılan kişide etkisini kısa sürede gösteriyor. Dolayısıyla bu dua uygulamasına başvurmadan önce kişinin dikkatli davranması ve iyi düşünmesi gerekiyor. Zira bu dua bilinçsizce uygulanması halinde kişiye manevi zarar verebiliyor.

Dil Bağlama Duası Kimler Üzerinde Etkilidir?

Dil bağlama duası geçmişten günümüze sıklıkla uygulanan dua türüdür. Dil bağlanması için okunan bu dua belirli düzende ve abdestle okunmalıdır. Abdestle ve gece geç saatlerde okunabilecek olan bu dua kısa zamanda uygulanan kişiye etki etmeye başlıyor. Dil bağlama duası genellikle şu kişilere uygulanıyor:

  • Görümcelere
  • Kayınvalidelere
  • Aile üyelerine
  • Eşlerden birine
  • Öğretmenlere
  • Patronlara

Kişiler maddi, manevi zarar gördükleri yada bir isteklerini yaptırmak istedikleri kişilere uzman medyumlardan destek alarak dil bağlama duası yapabiliyor. Dil bağlama duası uygulanan kişi artık bir daha karşısındaki kişiye ağzını açamaz duruma geliyor. Kişinin her istediğini olumlu karşılayarak herhangi bir şekilde olumsuz söylemlerde bulunmuyor.

Dil Bağlama Duası Yapılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Dil bağlama duasının bir diğer adı çene veya ağız bağlama duasıdır. Bu dua geçmişten günümüze kadar gelen ve çok fazla uygulanan dua ritüelidir. Ağız bağlama duası yaptıracak olan kişi duanın etkisinin kısa zamanda olacağının ve güçlü bir dua olduğunu unutmaması gerekir. Çünkü bu duanın tesiri oldukça güçlüdür. Yaptırdıktan sonra kişinin pişmanlık yaşaması halinde bozulması neredeyse imkansız bir uygulamadır.

Etkili bir ritüel olup yaptırmadan önce kişinin net karar vermesi sağlıklı olur. Aynı zamanda dil bağlama duası deneyimli bir hoca tarafından uygulanmalıdır. Bu dua uygulaması iki türde uygulanabiliyor. Kimi kişiler dil bağlama duası adı altında büyü uygulamasına yönelebiliyor. Dolayısıyla bu dua alanında profesyonel bir hoca tarafından uygulanması faydalı olur.

Dil Bağlama Duası Nasıl Yapılır?

Dil Bağlama Duası
Dil Bağlama Duası

Kimi zamanlarda insanların yaşamlarında yolunda gitmeyen bir sürü olay gerçekleşebilir. Kimi kişilerden maddi manevi zarar görebilir. Böyle zamanlarda zarar gören kişi farklı dua uygulamalarına yönelebiliyor.

Dil bağlama duası da bu nedenle geçmişten günümüze çok fazla talep gören dua uygulamalarından birisidir. Dil bağlama ritüeli etkili bir uygulama olup, lakin doğru şekilde uygulanmalıdır. Bilinçsizce uygulanması halinde kişinin hayatına felaketler getirir. Dil bağlama duası profesyonel hocalardan destek alarak abdestli şekilde düzenli okunması halinde etkili olur.

Dil Bağlama Duası Ne Zaman Yapılır?

Dualar bilindiği üzere kişilerin dileklerini ve arzularını Allah’a iletme yoludur. Bir nevi insanlar diledikleri şeyler için Allah’a yakarışta bulunurlar. Allahtan istemek önemli olup kişi kendisi için hayırlı olanını istemelidir. Dolayısıyla dil bağlama duası yaparken de kişinin karşı taraftan bir zarar görüp görmediğini iyice düşünmesi ve ona göre karar vermesi gerekir. Dil bağlama duaları genellikle:

  • Seher vaktinde
  • Gece geç saatlerde

Sessiz bir ortamda abdestli olarak okunmalıdır. Kısa zaman dilimi içinde etkisini gösteren dil bağlama duası için mutlaka uzman bir hocadan destek alınmalıdır.

Dil Bağlama Duası Neden Tercih Ediliyor?

Geçmiş dönemlerden bu yana insanlar hayatlarında oluşan olumsuzlukların önüne geçebilmek için birtakım büyü ya da dua uygulamalarına gereksinim duyarlar. Büyü uygulamalarından ziyade kişilerin temiz bir kalple abdestli olarak yapılan dua çalışmalarına yönelmesi daha faydalı olur. Dil bağlama ya da ağız kapatma duası ile kişiler kendileri hakkında iftira atan ya da olumsuz konuşan kişileri susturabilir, kötü konuşmalara bir son verebilir. Bundan dolayı dil bağlama duası sıklıkla tercih ediliyor.

Dil Bağlama Duası Ne Kadar Zamanda Etkili Olur?

Dil bağlama duası uygulanan kişide kısa zamanda etkisini gösteriyor. Dua doğru şekilde okunduktan sonra bir hafta ya da on gün içinde kişide karşı tarafın söylemlerini olumlu yorumlama şekliyle kendini belli ediyor.

Kişinin Hayır Dememesi İçin Dil Bağlama Duası Yapılır Mı?

Bir kimseye sözünü dinletmek ve hayır dedirtmemek için dil bağlama duasından faydalanılabiliyor. Bu duaya başlanmadan önce kişinin öncelikle abdestli olması gerekiyor.

Dil Bağlama Duasını Bozmak Mümkün Mü?

Dil bağlama duası uygulanan kişi kendinde konuşmak isterken konuşamama gibi bir durum hissediyorsa dil bağlama dua uygulamasına maruz kalmış olabilir. Dil bağlama duası yine birtakım dua çalışmalarıyla bozulabiliyor. Bunun için alanında uzman bir hocadan destek alınması kişiye fayda sağlar.

Birini Kendine Aşık Etmek İstiyorsan yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir