Kategoriler
Vefkler

Bağlama Vefki Nedir?

Bağlama Vefki Nedir?

Bağlama Vefki Nedir? sorusu da bağlama büyüsüne ilgi duyan kişilerin araştırdıkları konular arasında yer alır. Bu kavram genellikle büyü sanılır. Ancak sanılanın aksine bu bir büyü değildir. Büyülerde genel anlamda ruhani varlıklar kullanılır.

Ancak bağlama vefki yapılırken Allah’ın isimleri ve Kur’an içerisinde yer alan dualar okunur. Yani bağlama vefkinin diğer büyüler ile hiçbir alakası bulunmaz. Genellikle insanlar karşılık bulamadıkları aşkları için bağlama vefkini yapmayı tercih ederler.

Bağlama vefki yapabilmek adına çeşitli işlemlerin ve bilgilerin bilinmesi gerekir. Belirtilen nedenden dolayı bunu yapmak isteyen kişiler genellikle bunu iyi bilen kişilere danışmayı tercih ederler. Yine insanlar evlenmeleri ardından eğer eşlerinden sevgi görmüyorlarsa da bağlama vefki yapabilirler. Böylelikle de eşlerinin kendilerine ve evlerine daha bağlı hale gelmesini sağlayabilirler.

Bağlama Vefki Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sevdikleri kişileri ya da eşlerini kendilerine bağlamak adına bağlama vefki yapmak isteyen kişiler, bağlama vefki yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda da bilgili olmalıdır. Eğer belirli durumlara dikkat edilirse Allah’ın da izni ile birlikte vefk amacına ulaşır. Bunun için dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekilde sıralanır;

  1. Bağlama vefki yapacak olan kişinin Arapça, İbranice ve Süryanice dillerini bilmesi gerekir.
  2. İslam dininin kutsal kitabı olan Kur’an – ı Kerim içerisinde yer alan tüm ayetlerin ve süreklerin ezbere bilinmesi gerekir.
  3. EBCED hesaplama konusunda uzman olması ve Havas ilmine de hakim olması gerekir.

Eğer vefki gerçekleştirecek olan kimse tüm bu donanımlara sahip ise vefki sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilir. Böylelikle de yapılan vefkin amacına ulaşması sağlanır.

Bağlama Vefkinde Okunması Gereken Dualar Nelerdir?

Bağlama vefkinde okunması gereken dualar da bu vefki yapmak isteyen kişilerin araştırdıkları konular arasında yer alır. Bu vefki yaparken Kur’an içerisinde yer alan belirli duaların okunması gerekir. Bu dualar ise şu şekile sıralanır;

  1. İhlas suresi
  2. Fatiha suresi
  3. Ayetel Kürsi süresi
  4. Bakara suresi

Bu surelerin okunmasının ardından vefk içerisine EBCED hesaplamalarının da yazılması gerekir. Tüm bu belirtilen durumların dışında insanların bağlama vefkini almaları ardından düzenli bir biçimde okumaları gerekir. İnsanlar özellikle de namaz kılmalarının ardından bu duaları okurlar ise vefkin amacına ulaşması çok daha kolay bir hal alır.

Bağlama Vefki ile Muska Arasındaki Fark Nedir?, Bağlama Vefki Nedir?

Bağlama vefki ile sevdikleri kişileri kendilerine bağlamak isteyen kişiler bağlama vefki ile muska arasındaki fark konusunu da merak ederler. Bu ikisinin birbirlerinden belirli farkları bulunur. Bu farklar ise şu şekilde sıralanır;

  1. Muskalar için ruhani varlıklardan faydalanılırken bağlama vefki sadece dualar ile yazılır.
  2. Muskanın etkileri belirli bir sürenin ardından ortadan kaybolurken bağlama vefkinin etkileri sürekli olarak devam eder.
  3. Muskalar dinimizde günah olurken bağlama vefkinde böyle bir durum bulunmaz.

Tüm bu sebepler bir araya geldiği zaman insanlar genel anlamda bağlama vefki yaptırmayı tercih ederler. Böylelikle Allah’ın da iznini alarak sevdikleri kişilerin de kendilerini sevmelerini ve bağlanmalarını sağlayabilirler.

Bağlama Vefkini Kaç Kez Yaptırmak Gerekir?, Bağlama Vefki Nedir?

Bağlama vefki kaç kez yaptırılır konusu da bu noktada en çok merak edilen sorular arasında yer alır. İnsanlar genel anlamda sevdikleri kişilerin kendilerine aşık olması adına bağlama vefki yaptırmayı tercih ederler. Bu vefk için kitaplarda herhangi bir sayı belirtilmemişti. Ancak genel anlamda insanlar 3, 4 ya da 6 kez olarak şekilde bu vefk uygulamalarını yaptırmayı tercih ederler.

Bağlama vefkinin kaç kez yaptırılacağı ise insanların isimlerinin EBCED değerine göre belirlenir. Özellikle de kişiye özel olarak yaptırılması nedeni ile uygulamalar bu şekilde gerçekleştirilir. Yine vefkin tutması adına insanların gerçekten de kalpten tutacağına inanmaları gerekir. Bu vefk ile pek çok kişi amacına ulaşmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir